صفحۀ اصلی
 
جشنواره‌ها
 
نمایشگاه آثار تصویری
 
نمایشگاه آثار ادبی
 
پرسش‌های متداول
 
ارتباط با طوبی
 
درباره طوبی
 

 

× گزارش مراسم اختتامیه سومین جشنواره الکترونیکی طوبی

در یکی از بعدازظهرهای پاییزی شهر تهران و در زیر بارش شدید باران، عده‌ای گردهم آمدند‌ تا حسن ختامی شایسته برای سومین جشنواره الکترونیکی طوبی بیافرینند. پنجشنبه 28 آبان ماه 1383، سالن اجتماعات فرهنگسرای خانواده شاهد برپایی مراسم اختتامیه سومین جشنواره الکترونیکی طوبی در فضایی کاملاَ دوستانه و صمیمی بود. گرچه بهانه‌ی برگزاری این مراسم تقدیر از نفرات برتر رشته‌های مختلف جشنواره و هم‌چنین تقدیر از حامیان و دست‌اندرکاران این رویداد بزرگ فرهنگی اعلام شده بود، ولی در حقیقت هدفی جز ایجاد زمینه برای آشنایی هرچه‌ بیشتر اهالی شبکه اینترنت و هم‌چنین تعمیق ارتباطات و تعاملات کاربران اینترنتی و تمام کسانی که به دنبال استفاده‌ی صحیح از این رسانه‌ی فراگیر جهانی هستند نبوده‌ است. شاید به این بهانه کمی فضای سرد و بی روح دنیای مجازی اینترنت تلطیف شود.

این مراسم با تلاوت آیاتی از قرآن مجید و پخش سرود ملی آغاز شد و با سخنان حجت‌الاسلام سید حمیدرضا حسینی دبیر سومین جشنواره طوبی ادامه یافت . در ادامه با پخش چند کلیپ کوتاه در رابطه با موضوع جشنواره و اجرای هنرمندانه‌ی گروه سرود دستان گویا فضای جلسه مهیای سخنرانی حجت‌الاسلام زائری از چهره‌های آشنای عرصه‌ی اندیشه و قلم گردید. سپس جوایز نفرات برتر در بخش‌های مختلف به برگزیدگان اهداشد. پایان بخش مراسم نیز قرعه‌کشی جوایز و هدایای حضار بود که به همراه شور و هیجان حضار برگزار شد.

شایان ذکر است، دبیرخانه جشنواره از 6 مهرماه و با هدف ترویج فرهنگ انتظار و اعتقاد به مهدویت (عج) و گشودن دریچه‌های جدید در عرصه‌ی فناوری اطلاعات و هم چنین تشویق جوانان به استفاده‌ی صحیح و هدفمند از اینترنت فعالیت خود را آغاز و تا اول آبان ماه پذیرای آثار ارزشمند این عزیزان بود. شایان ذکر است با پایان یافتن مهلت ارسال آثار بیش از 1250 اثر در مجموع رشته‌های جشنواره از سراسر ایران به دبیرخانۀ جشنواره ارسال شد. هم‌چنین بیش از 1200 نفر نیز در مجموع پنج مرحله مسابقه چهارگزینه‌ای شرکت نموده‌اند.

لازم به توضیح است که گروه فرهنگی طوبی پس از برگزاری موفقیت آمیز دومین جشنواره‌ی الکترونیکی طوبی در بهار سال 83 که با همکاری مرکز فناوری اطلاعات سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران انجام شد، اقدام به برگزاری سومین حرکت بزرگ فرهنگی خود با همکاری فرهنگسرای فناوری اطلاعات نموده است.

این جشنواره همزمان با فرخنده سالروز میلاد حضرت صاحب الزمان(عج) و با موضوع میلاد منجی در دو بخش بزرگسال و کودک برگزار شد. لازم به توضیح است که تمام مراحل جشنواره به صورت کاملا اینترنتی برگزار شد.

بخش کودک این جشنواره که در حقیقت اولین جشنواره‌ی الکترونیکی ویژه‌ی کودکان در ایران است در سه بخش نقاشی ، نامه ای به امام زمان (عج) و کتابخوانی در انتظار شرکت کودکان خوش ذوق این سرزمین است. طراحی رایانه ای، عکاسی، خوشنویسی، شعر و قطعه ی ادبی ، داستان کوتاه و مسابقه ویژه بخش های مختلف جشنواره در بخش بزرگسال هستند.

ضمناَ با وجود زمان کوتاه اطلاع‌رسانی، بیش از 100000 بازدید از سایت به عمل آمده و با ثبت‌نام بیش از 800 نفر تعداد اعضای سایت به حدود 3700 عضو رسیده است. آمار فوق به خوبی بیانگر میزان استقبال علاقمندان و کاربران اینترنتی در سرتاسر ایران می‌باشد.

داوری مسابقات نیز با استفاده از داوران ممتاز هر رشته که از اساتید دانشگاه و یا هنرمندان برجسته رشته‌های مربوطه هستند، انجام شد تا فضای رقابت سالم هنری یکی از مؤلفه‌های اساسی این جشنواره باشد.

برگزارکنندگان این جشنواره به جهت تشویق هنرمندان و ارتباط هرچه بهتر آنان با شبکه اینترنت جوایز نفیس و ارزنده ای را از قبیل مانیتور ال-سی-دی ، پرینتر ، اسکنرو ... در نظر گرفته‌اند که در مراسم اختتامیه به همراه لوح تقدیر و تندیس جشنواره به ایشان اهدا گردید.

 
 Home | Site map | Contact us | About us
Copyright 2002-2005 TOOBAA cultural group (None Government Organization) . All rights reserved.
 

94