صفحۀ اصلی
 
جشنواره‌ها
 
نمایشگاه آثار تصویری
 
نمایشگاه آثار ادبی
 
پرسش‌های متداول
 
ارتباط با طوبی
 
درباره طوبی
 

 

دومین جشنواره الکترونیکی طوبی


زمین قصد دارد دگربار بر گرد آنچه حیات خویش را مدیون اوست, بگردد. برگی دیگر از تقویم تاریخ زمین ورق خواهد خورد و گرمای خورشید جوهر سبز درختان را مجالی دیگر خواهدداد, تا پس از فصل غربت سبزینه، چشمان ما را بنوازند... و این همه بهانه‌ایست برای ایرانی خوش‌طبع و هنرمند تا نوروز را پاس دارد و فرصتی برای اوست تا غبار از چهره‌ی درون و برون خود بشوید و فریاد برآورد که

«یا مقلب القلوب و الابصار و یا مدبر الیل و النهار و یا محول الحول و الاحوال»

حال ما را دگرگون ساز, آنچنانکه بهترین باشد...

و اما در این ایام که به عصر اطلاعات و ارتباطات نامیده شده است شایسته است که این سنت پسندیده را با تکیه بر معیارهای اصیل و ارزشمند آن پاس بداریم و با ارائه‌ی روش‌های نوین و جذاب و همگام با آخرین فن‌آوری‌های روز, این ارزش‌ها را به نسل‌های جدید ایران اسلامی انتقال دهیم تا پیشینه و فرهنگ این مرز و بوم همچنان که بوده است به نحو شایسته حفظ و تداوم یابد.

در این راستا گروه فرهنگی طوبی به مناسبت ایام نوروز اقدام به برگزاری دومین جشنواره الکترونیکی خود از تاریخ اول اسفند 1382 تا 15 فروردین 1383 با اهداف زیر نمود.

  • حفظ سنت‌ها و ارزش‌های پسندیده و بازپروری و احیای آداب و رسوم اصیل ایران اسلامی.
  • گشودن دریچه‌های جدید در عرصه فن‌آوری اطلاعات و به خصوص اینترنت و ارائه راه‌کار به منظور بهره‌برداری مفید از اینترنت.
  • تاکید بر ارزش‌های عاشورا و نهضت امام حسین(علیه‌السلام) با بهره‌گیری از تلاقی این ایام با نوروز.
  • تشویق جوانان و خانواده‌ها به استفاده‌ی صحیح و هدفمند از اینترنت.
  • جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه‌ی خانواده‌ها در ایام نوروز و جهت‌دهی تفریحات و سرگرمی‌های آنان به محیط‌های سالم اینترنتی.

این جشنواره در هفت رشته اصلی و یک بخش جانبی برگزار گردید. طراحی‌رایانه‌ای، عکاسی، خطاطی، شعر، مسابقۀ چهارگزینه‌ای و نقاشی کودکان به همراه بخش جنبی جشنواره یعنی مسابقه هفت‌سین، گستره‌ای وسیع از علاقمندان، هنرمندان و کاربران اینترنت در طیف‌های مختلف سنی را جذب این جشنواره نمود.
بخش چهارگزینه‌ای موفق به جذب بیشترین مخاطب، و استقبال بیش از 1200 نفر در مجموع پنج مسابقه گردید البته جالب توجه است که، سایر رشته‌های هنری نیز، در مجموع با همین تعداد شرکت کننده مواجه گردیدند.
مهلت شرکت در مسابقه در تاریخ ۱۸ فروردین 1383 به پایان رسید و از آن زمان کار داوری آثار و انتخاب نفرات برگزیده آغاز شد، طی یک هفته در هر رشته چند نفر(به فراخور تعداد شرکت کنندگان و کیفیت آثار) برگزیده و بر روی سایت معرفی شدند تا از میان آن‌ها پنج نفر برتر هر رشته در مراسم اختتامیه که همزمان با هفته وحدت و سالروز تولد پبامبر اسلام(ص), در۱۷ اردیبهشت 1383 برگزار گردید، جهت مراسم تقدیر و اهدای جوایز انتخاب شوند.اسامی این عزیزان نیز جهت اطلاع کاربران محترم در صفحه‌ی اسامی‌نفرات برتر دومین جشنواره الکترونیکی طوبی قرار داده شده است.
کار داوری آثار در هر رشته به عهده حداقل 3 و حداکثر 5 داور می‌باشد. کمیته‌ی داوران مرکب از جمعی از اساتید دانشگاه و هنرمندان باتجربه‌ای هستند که اسامی آنان در صفحه‌ی داوران جشنواره قابل مشاهده است.

جهت اطلاع بیشتر از کم و کیف این جشنواره بسته به نیاز خود می‌توانید به لینک‌های این صفحه مراجعه نمایید و یا با نشانی پست الکترونیکی گروه فرهنگی طوبی مکاتبه نمایید.

 
 Home | Site map | Contact us | About us
Copyright 2002-2005 TOOBAA cultural group (None Government Organization) . All rights reserved.
 

94